Rodzaje Zabiegów

Nukleoplastyka

Przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym. Pacjent jest ułożony na brzuchu, kiedy dolegliwość dotyczy odcinka lędźwiowego. Zabieg pozwala na celowane usunięcie jądra miażdżystego (dysku) z minimalnym uszkodzeniem okolicznych tkanek i struktur.

Chirurg wkłuwa się elektrodą o szerokości jednego milimetra w dysk, a precyzyjne umiejscowienie urządzenia kontroluje na aparacie RTG. Pod wpływem fal radiowych wysokiej częstotliwości wytworzonych na końcówce elektrody, chore tkanki ulegają rozpuszczeniu, a dysk wraca do swojego prawidłowego ułożenia.

Szybkie ustępowanie dolegliwości wynika ze zmniejszenia ciśnienia śróddyskowego i korzystnych zmian biochemicznych w obrębie krążka międzykręgowego. Po zabiegu wskazane jest jednak noszenie gorsetu ortopedycznego. Pomoże on w stopniowym powrocie do zdrowia. Gorset wymusza jednocześnie utrzymywanie prawidłowej postawy dolnego odcinka kręgosłupa.

Rehabilitacja po zabiegu jest zalecana, chociaż nie jest niezbędna. Program rehabilitacji powinien obejmować narastające wykonywanie ćwiczeń rozciągających i wzmacniających.

Na skróty

– minimalnie inwazyjny (nacięcie 1 mm)

– przeprowadzany jednego dnia

– znieczulenie miejscowe

– szybkie ustępowanie dolegliwości

– wskazany gorset

– po zabiegu zalecana rehabilitacja

WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE